Monday, September 28 2020
Posljednja vijest

Ulqin: FESTOHET 30 VITE NGA FORMIMI I LD në MZ

LD në MZLidhja Demokratike në Mal të Zi (LD në MZ) – Lidhja Demokratike në Mal të Zi festoj mbrëmë në restorantin „Lamiga“ në Krythë 30 vjetorin nga themelimi i kësaj partie të parë politike të Shqiptarëve në Mal të Zi.

Për rrugën zhvillimre të kësaj parti folën kryetari aktual Saubih Mehmeti, lideri shumëvjeçar Mehmet Bardhi dhe nënkryetari Marash Dedvukaj.

Tubimin e përshëndetën edhe lideri i UDSH-së Mehmed Zenka, sekretari gjeneral i Partisë Demokratike Haxhi Sulejmani dhe aktivisti nga Rozhaja Haxhi Lajçi.

Postavi komentar

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Scroll To Top