Ekipi i Taekwondo-së Ulqini ktheht me dy trofe nga Sarajeva.
Të shtunën me datë 10.03.2018 në Sarajevë u mbajtë turneu ndërkombëtarë në sportin olimpik të Taekwondo-së. Klubi i Taekwondo-së Ulqini u paraqit me 21 garues në të dy diciplinat, në Forma (poomsae) dhe Ndeshje (kyorugi). Gjithësejt medalëje të fituara 28 dhe dy trofe, prej tyre 12 medalje të arta, 12 medalje argjendi dhe 4 medalje të bronzit. Në rënditjen e përgjithshe në diciplinën e Formave Taekwondo Ulqini fiton trofeun e vendit të parë, ndërsa në diciplinën e ndeshjeve fiton kupën e vendit të tretë.
Në diciplinën e formave u fituan gjashtë medalje të arta, pesë medalje të argjendit dhe tre medalje të bronzit.
Medaljet e arta i fituan këto garues.
Enes Dushku
Fiona Kraja
Dion Mustafa
Astrit Resuloviq
Medina Kanaqevieq
Fikret Dushku
Medaljet e argjendit i fituan garuesit:
Sara Kraja
Bledar Kasmi
Amra Dushku
Sumeja Bisha
Amrudin Hoxha
Medaljet e bronzit i fituan garueset:
Amella Nuti
Merisa Malokraja
Arta Ismailaga


Në diciplinën e ndeshjeve garuesit e Ulqinit patën këtë suksesë. Gjashtë medalje të arta, shtatë medalje të argjendit dhe një medalje të bronzit.
Medaljet e arta i fituan garuesit:
Amar Bakalli
Amell Nuti
Bledar Kasmi
Egzon Lika
Mervana Mucaj
Arta Ismailaga
Medaljet e argjendit i fituan garuesit:
Abdullah Dervishi
Enes Dushku
Enis Kurti
Amella Nuti
Amra Dushku
Merisa Malokraja
Sara Kraja
Medalje bronzit
Jahja Dervishi

Në diciplinën e Formave Taekwondo Ulqini fiton kupën 
🏆vendin e parë, ndërsa në diciplinën e ndeshjeve kupën 🏆e vendit të tretë.
Falenderojmë të gjithë ata që u angazhuan dhe kontribuan për klubin e Taekwondo-së Ulqini që të arrihet edhe ky suksesë, falenderojmë të gjithë prindërit e garuesve. 
Përzemërsishtë falenderojmë të gjithë sponsorët të cilët kontribuan dhe mundësuan arritjet dhe sukseset e klubit të Taekwondo-së Ulqini.  Ju urojmë suksese në punën tuajë, shëndet dhe lumturi në familjet e juaja.
Ju faleminderit, me respekt kryetrajneri i klubit të Taekwondo-së Ulqini Fikret Dushku prof.
 
Info: Taekwondo Ulqini

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Dabović o izgradnji džamije u Štoju: DA JE PLAN BIO DONEŠEN, DO NEMILOG DOGAĐAJA NE BI NI DOŠLO

Për shkak të motit: PANAIRI I ARTIZANËVE DO TË MBAHET NË SALLËN E SHKOLLËS SË MESME

Hidrolog Burić: Za eroziju na Adi kriva politika, a ne neznanje
Hidrolog Burić: Za eroziju na Adi kriva politika, a ne neznanje

Za kvalitetno i trajno rješenje erozije na Adi Bojani država Crna Gora ima stručno znanje, ali problem postaje komplikovan kada znanje zavisi isključivo od politike. To je “Vijestima” kazao profesor Mihailo

CEDIS: U PONEDJELJAK I UTORAK BEZ STRUJE DIO OPŠTINE ULCINJ
CEDIS: U PONEDJELJAK I UTORAK BEZ STRUJE DIO OPŠTINE ULCINJ

  Iz Crnogorskog elektrodistributivnog sistema (CEDIS) je Portalu Ul-info saopšteno da će u ponedjeljak i utorak, 27. i 28. juna, bez struje ostati sljedeća naselja: u ponedjeljak, u terminu od 08

U ponedjeljak nastavak sjednice SO: NA DNEVNOM REDU I IZBOR POTPREDSJEDNIKA OPŠTINE
U ponedjeljak nastavak sjednice SO: NA DNEVNOM REDU I IZBOR POTPREDSJEDNIKA OPŠTINE

Predsjednik Skupštine opštine Ulcinj, Ardian Mavriq zakazao je za ponedjeljak, 27.06.2022. godine, u 11:00. časova, nastavak Druge sjednice Prvog redovnog zasijedanja, koja je sa radom počela 17. juna.

UMUCG: U UTORAK U STAROM GRADU KONCERT GITARSKOG DUA NIKČEVIĆ-BULATOVIĆ
UMUCG: U UTORAK U STAROM GRADU KONCERT GITARSKOG DUA NIKČEVIĆ-BULATOVIĆ

  Udruženje mladih umjetnika Crne Gore organizovaće u utorak 28. juna u muzeju Starog grada Ulcinj koncert poznatog crnogorskog gitarskog dua Darka Nikčevića i Srđana Bulatovića u pratnji Earpiece

Fakultet za mediteranske poslovne studije Ulcinj: U TOKU UPIS ZA ŠKOLSKU 2022/23.
Fakultet za mediteranske poslovne studije Ulcinj: U TOKU UPIS ZA ŠKOLSKU 2022/23.

Iz Fakulteta za mediteranske poslovne studije u Ulcinju saopšteno je da je u toku upis na osnovne akademske studije za 2022/23. godinu. Kako se navodi, sve informacije moguće je dobiti u sekretarijatu