Poslanik u Skupštini Crne Gore Dritan Abazović ocijenio je da informacija o zastupljenosti manjinskih naroda u državnoj službi pokazuje da je na djelu politika isključivanja svih koji su po bilo kojem osnovu nepodobni za vlast.
„Na taj način ona povećava nepravdu i stanovništvo gura u nezadovoljstvo i iseljenje“, rekao je on.
Upitan da prokomentariše činjenicu da u opštini Ulcinj živi 70,66 odsto Albanaca, a da ih u lokalnoj vlasti ima 88,73 odsto, te da Crnogorci čine 12,44 odsto u stanovništvu, a 2,82 odsto u organima opštine, Abazović je rekao da je to ista matrica sa državnog nivoa. „U mjestima gdje dominiraju manjine, većinski narodi su diskriminisani, što govori o istoj matrici vladanja koja se odomaćila u Crnoj Gori“, dodao je on.








