Albanija: OD TURIZMA ZARADILI 300 MILIONA VISE OD CRNE GORE

 

albania-shqiperi-sarandaAlbanija je u proteklih devet mjeseci od turizma zaradila 1,161 milijardu eura ili 15 odsto više nego u istom periodu prošle godine.

Ovogodišnji prihodi najveći su ikada ostvareni u Albaniji, prema podacima albanske Centralne banke.

Prema podacima ove institucije, prihodi od turizma u trećem kvartalu, od jula do septembra, u jeku turističke sezone, dostigli su 521 milion eura i za 25 odsto su veći nego u istom prošlogodišnjem periodu.

Kako se očekuje, Crna Gora će ove godine zvanično zaraditi od turizma oko 850 miliona eura.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA