Apeli i sindikatës së Komunës: KËSHILLTARË, VOTONI VENDIMET NË REND TË DITËS

Opstina Ulcinj, Komuna e UlqinitOrganizata sindikale e organit të vetëqeverisjes lokale ftoi këshilltarët në Kuvendin komunal të Ulqinit që të shtunën të votojnë pikat të cilat janë në rend të ditës.

Bëhet fjalë për rebalancin e buxhetit për këtë vit, vendimin për hipotekë dhe kredi me lartësi prej 4,25 milion euro, për çka ka dhënë pëlqimin Qeveria e Malit të Zi.

“Nëse kjo nuk do të ndodh, do të vijmë në situatë që nuk do të marrim pagat as në gjashtë muajt e ardhshëm”, thuhet në shkresën dorëzuar të gjithë partive në Parlamentin lokal dhe medieve.

Thuhet që, nëse vendimet e përmendura nuk votohen për arsye politike, ato do të kërkojnë shqyrtimin e rolit politik të KK Ulqin dhe ndërmarrjen e masave nga ana e Qeverisë së Malit të Zi në pajtim me Ligjin për vetëqeverisjen lokale. “Po ashtu, nëse ekziston përgjegjësia penale do ta kërkojmë nga funksionarët politik, lidhur me shkeljen e të drejtës nga marrëdhënia e punës”, shtohet në shkresën e Organizatës sindikale të Komunës.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

KONCERT “ZAUSTAVITE RAT – NDALENI LUFTËN”

Dabović o izgradnji džamije u Štoju: DA JE PLAN BIO DONEŠEN, DO NEMILOG DOGAĐAJA NE BI NI DOŠLO

Për shkak të motit: PANAIRI I ARTIZANËVE DO TË MBAHET NË SALLËN E SHKOLLËS SË MESME

Uprava pomorske sigurnosti: KOD ULCINJA SPAŠENA FRANCUSKA JEDRILICA
Uprava pomorske sigurnosti: KOD ULCINJA SPAŠENA FRANCUSKA JEDRILICA

Pomorsko operativni centar Uprave pomorske sigurnosti i upravljanja lukama je primio poziv opasnosti u 21:30 časova od francuske jedrilice ”DJANGO”, dužine 12 metara, koja se nalazila 17 nautičkih

Uplati depozit karticom i svakog petka osvoji Huawei Watch GT 2
Uplati depozit karticom i svakog petka osvoji Huawei Watch GT 2

Imaj svog malog personalnog trenera na ruci!   Sportska kladionica Meridian spremila je jošjednu promociju i naravno, savršen poklon. Ovog puta, riječ je o satu, koji je na svimrecenzijama dobio čistu

Pokrenut projekat selektivnog prikupljanja i reciklaže ambalažnog otpada: ČIST TALAS JE OVOG LJETA U ULCINJU
Pokrenut projekat selektivnog prikupljanja i reciklaže ambalažnog otpada: ČIST TALAS JE OVOG LJETA U ULCINJU

U Ulcinju će se ovog ljeta, u periodu od jula do septembra, realizovati ekološka inicijativa „Uhvati čist talas“, čiji je cilj uspostavljanje pravilnog sistema za upravljanje ambalažnim otpadom, prevencija

Ministarstvo: DO KRAJA GODINE ZABRANA UPOTREBE PLASTIČNIH KESA
Ministarstvo: DO KRAJA GODINE ZABRANA UPOTREBE PLASTIČNIH KESA

Iz Ministarstva ekologije, prostornog planiranja i urbanizma najavljeno je da će do kraja ove godine biti usvojen novi zakon o upravljanju otpadom. Kako je u Ulcinju danas rekao funkcioner u tom resoru

Bajraktari: U SEPTEMBRU KREĆE UREĐIVANJE VELIKE SKELE
Bajraktari: U SEPTEMBRU KREĆE UREĐIVANJE VELIKE SKELE

Ulcinj ima velike potencijale da postane atraktivna turistička destinacija, ocijenio je predsjednik te opštine Omer Bajraktari u Jutarnjem programu RTCG. Bajraktari je najavio realizacijunekoliko projekata