U našu redakciju stiglo je saopštenje za javnost predsjednika Opštinskog odbora Građanskog pokreta URA Omera Bajraktarija.
Kako smo iz medija saznali, lokalna vlast sprema rebalans budžeta za ovu godinu, ali javno “mudro” ćuti o tome.
Rebalans je, inače, najavljen još u drugom kvartalu. Ali, ništa ne može biti čudno od ove lokalne vlasti. Nije im važno da informišu javnost o najvažnijem dokumentu tj. budžetu Opštine.
Takođe, niko nije dobio nijednu informaciju o realizaciju budžeta tokom ove kalendarske godine, iako je zakonska obaveza da se odbornici informišu kvartalno o realizaciji budžeta. Još ako dodamo činjenicu da smo se ove godine rekordno zadužili, odnosno čak 4.25 miliona eura, onda govoriti o transparentnosti je isto kao i zaključiti da ova vlast radi u interesu građana.
Prema našim informacijama, javna rasprava za rebalans budžeta otvorena je početkom ovog mjeseca i trajaće 15 dana, ali kako to u našoj opštini ne znači ništa, imamo situaciju da javna rasprava nije nigdje objavljena niti ima programa javne rasprave niti neko može doći do rebalansa budžeta! Ovo više liči na tajnu raspravu nego na onu zakonsku, odnosno javnu.
Teško da se može govoriti o tehničkoj greški jer, prije se radi o namjernoj radnji, a pozadinu ovakvog postupanja veoma brzo ćemo saznati. Već sada možemo biti sigurni da se radi o negativnim stvarima po našu opštinu.







