Treći dan od izbijanja požara na Bijeloj gori lagano se sumiraju bilansi ove katastrofe, iako će vatra još danima tinjati.
Najvažnije je svakako da nije bilo ljudskih žrtava. Najugroženiji su bili ulcinjski vatrogasci koji su se, uz podršku svojih kolega iz drugih gradova i sugrađana, veoma hrabro borili sa vatrenom stihijom.
Nadalje, izgorjela su dva montažna objekta, a požar je progutao desetine hektara šume izuzetnog kvaliteta, koja je praktično „plućno krilo grada Ulcinja“.
Ono je u subotu teško oštećeno i trebaće godine, pa možda i čitava decenija, da se to sanira.







