Njemački državljani koji su imali kućice na Bojani, a izgubili ih na tenderu Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom, kazali su da će, uz predstavnike Udruženja “Ada Bojana”, u ponedjeljak razgovarati sa ambasadorom SR Njemačke u Crnoj Gori Peterom Feltenom.
Oni su istakli da je tender bio sumnjiv i netransparentan.
Iz Morskog dobra su “Vijestima” kazali da pozdravljaju odluku “Ade Bojane” da se od nadležnih traži da preispitaju kompletnu dokumentaciju.
Predstavnici ovog Udruženja su u petak istim povodom razgovarali sa predsjednikom Opštine Ulcinj Genci Nimanbeguom.
Lokacije je na obalama Bojane izgubilo 35 ranijih zakupaca, od kojih su sedam njemački državljani.







