Lider Demokratske partije Fatmir Đeka izjavio je da je ostavka koju je ponudio na sjednici Glavnog odbora (GO) stranke u petak veče bila moralan čin.
„Glavni odbor je odlučio da je odbije, i to jednoglasno, što me raduje“, kazao je on „Vijestima“.
Prema njegovim riječima, u narednom periodu Demokratska partija će biti homogenizovana i ojačana. „Uvjeren sam da ćemo snagu pokazati na lokalnim izborima koji će se održati krajem naredne ili početkom 2018. godine“, dodao je Đeka ističući da je nakon izbora došlo do približavanja odnosa sa izbornom listom „Demokratski savez Albanaca“, koju je predvodio Nikola Camaj.







