Drobnic: DALI SMO MNOGO NOVACA ZA ZASTITU SOLANE

 

Mitja DrobnicAmbasador EU Mitja Drobnič izjavio je da je Ulcinjska solana kandidat za evropsku mrežu Natura 2000, naveću skupinu zaštićenih područja na svijetu.

Područje Solane je gnijezdilište za preko 250 registrovanih vrsta ptica, što predstavlja oko polovinu registrovanih vrsta u čitavoj Evropi.

“Prepoznavši značaj ovog lokaliteta, EU je pružila podršku zaštiti Ulcinjske solane kroz različite mehanizme finansiranja. Na primjer, kroz LIFE projekat, 27 miliona eura je uloženo u zaštitu 10 vrsta ptica čiji opstanak zavisi od Ulcinjske solane”, rekao je on i dodao: “Generacije koje dolaze biće zahvalne ukoliko im omogućimo da uživaju u očuvanoj prirodi, čistom moru i prekrasnim pticama”, zaključio je Drobnič.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA