Prva politička stranka Albanaca u ovoj zemlji, Demokratski savez u Crnoj Gori (DS u CG), obilježiće 9. septembra, 25 godina od osnivanja.
Na svečanosti koja će se održati u hotelu „Mediteran“ biće uručene zahvalnice DS u CG.
Ova partija je formirana 9. 9. 1990. godine, na Osnivačkom kongresu u Tuzima, i od tada se na njenom čelu nalazi Mehmet Bardhi.







