Eagle Hills Montenegro: Alabbar govori na Adria Future Samitu

Jedan od najuticajnijih ljudi na svijetu u oblasti razvoja nekretnina, tehnologije i ekonomske transformacije, Mohamed Alabbar, osnivač i predsjednik kompanije Eagle Hills, učestvovaće na Adria Future Summit, koji će se održati od 22. do 24. aprila u Porto Montenegro.

Njegovo učešće odražava sve veći značaj regiona kao destinacije za strateške investicije, inovacije i projekte velikih razmjera. Dok zemlje duž Jadrana nastoje da modernizuju infrastrukturu i ubrzaju održivu urbanizaciju, Alabbarovo prisustvo naglašava pomak ka integraciji naprednih tehnologija sa očuvanjem kulturnog nasljeđa.

Alabbar je kazao da se Adria region nalazi u presudnom trenutku.

– Ono što ovdje vidim jeste energija, ambicija i neiskorišćen potencijal. Adria Future Summit je više od događaja; to je katalizator za partnerstva i hrabre ideje koje mogu redefinisati budućnost gradova, zajednica i ekonomija. Uzbuđen sam što sam dio ovog puta, rekao je Alabbar.

Osnivačica Summita i izvršna direktorica kompanije Sustineri Partners, Biljana Braithwaite, istakla je razvoj koji pokreće tu platformu.

– Ono što je započelo kao ESG Adria Summit postavilo je snažne temelje za odgovorno poslovanje i investiranje. Danas, kao Adria Future Summit, ubrzavamo tu viziju, povezujući održivost sa inovacijama, investicijama i dugoročnom regionalnom konkurentnošću. Dolazak lidera poput Mohameda Alabbara odražava rastući međunarodni uticaj i ambiciju Summita, rekla je Braithwaite.

Alabbar je širom svijeta prepoznat kao osnivač kompanije Emaar Properties, koja stoji iza znamenitih projekata, uključujući Burj Khalifa, najvišu zgradu na svijetu i Dubai Mall. Ovi projekti doprinijeli su pozicioniranju Dubaija kao globalnog centra turizma, investicija i inovacija.

Pored nekretnina, poznat je kao neumorni tehnološki inovator, koji je pokrenuo noon.com kako bi zauzeo tržište elektronske trgovine u arapskom svijetu, te osnovao Zand, prvu digitalnu banku u Ujedinjenim Arapskim Emiratima.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA