Elektroprivreda Crne Gore isključivaće potrošače sa mreže zbog dva neplaćena mjesečna računa bez obzira na iznos, saopšteno je “Dnevnim novinama” iz te kompanije.
Kako je objašnjeno, u toku je priprema kriterijuma koji će predviđati nove, oštrije mjere. Do sada su se sa mreže isključivala domaćinstva čiji dug prelazi 300 eura.
Direktor funkcionalne cjeline “Snabdijevanje” Vladan Bojičić pozvao je potrošače da se priključe akciji „Podjelimo teret“ kako bi izbjegli isključenja. “To su potrošači koji su navikli da uglavnom redovno plaćaju račune, ali preskoče iz nekog razloga mjesec, dva ili tri i onda kasnije dug drže ispod 300 eura. Ta grupa potrošača generiše veliki iznos duga i uskoro će se pristupiti promjenama procedura u smislu da će biti uspostavljen drugi kriterijum isključenja, sličan onom koji imaju i druga preduzeća koja nude usluge ovog tipa, npr. dvije neplaćene fakture bez obzira na iznos”, rekao je Bojičić.

“Neće biti potrebe za odlaganjem popisa”, izjavio je ministar finansija Aleksandar Damjanović. On je to kazao nakon što je predsjednik popisne komisije Tuzi Nik Đeljošaj, od Vlade zatražio