Arheološka istraživanja na lokalitetu starog grada Šasa biće nastavljena naredne godine, vjerovatno u septembru, saznaje Portal UL-info.
Kako su nam kazali rukovodioci projekta „Putevi kontinuiteta“, u toku je sistematizacija materjala i saznanja koja su prikupljena tokom prošlogodišnjeg istraživanja na tom kulturno-istorijskom lokalitetu prve kategorije.
Ta istraživanja su pokazala da je na vrhuncu svoje moći, u srednjem vijeku, grad Šas bio veći od ondašnjeg Kotora.
Taj najatraktivniji mrtvi grad na jadranskoj obali, neiscrpno je vrelo za arheologe i istoričare i svjedok milenijumskog kontinuiteta života i velikih civilizacija na ovom području.

Popisna komisija – oglas: U ULCINJU 115 POPISIVAČA, 13 INSTRUKTORA
Popisne komisije danas su raspisale Javni oglas za instruktore i popisivače koji će učestvovati u “Popisu stanovništva, domaćinstava i stanova 2023. godine”. Javni oglas traje deset dana od dana objavljivanja