Komisija Ministarstva zdravlja Crne Gore koju su činili tri ginekologa i jedan predstavnik tog Vladinog resora zaključili su da “Dom zdravlja Ulcinj može pružati stacionarnu zdravstvenu zaštitu iz oblasti ginekologije sa akušerstvom”.
Kako se navodi, porodilište nema operacionu salu i transfuziju što znači da ono ne može biti porodilište u 21. vijeku.
Iz Doma zdravlja u Ulcinju kazali su Portalu Ul-info da je ministar zdravlja dr Budimir Šegrt zatražio od lokalnih čelnika tokom svojih posjeta Ulcinju da obezbjede da ova institucija dobije operacionu salu i transfuziju, bilo to i u formi javno-privatnog partnerstva.
On je poručio da se u radu te ustanove ništa neće mijenjati. „Ginekolozi mogu raditi kao do sada“, dodao je dr Šegrt.
Inače, Porodilište u Ulcinju je svečano otvoreno 5. februara 2005. godine.







