Retrospektivom izložbi od 2011. do 2024. godine u ulcinjskom Centru za kulturu u petak je obilježena “Neđelja arhiva”.
O radu Arhivskog odsjeka u Ulcinju govorili su direktor Državnog arhiva Crne Gore Danilo Mrvaljević i rukovoditeljka te institucije Snežana Nišavić.
“Čuvajući dokumente čuvamo identitet”, rekao je Mrvaljević napominjući da je Arhivski odsjek u Ulcinju jedan od najboljih u Crnoj Gori.
“Ovo je arhiv Ulcinja, naša zajednička institucija”, kazao je otvarajući ovaj događaj predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu i dodao da će lokalna samouprava uvijek podržati rad ove institucije.







