Obilježena “Neđelja Arhiva”: RETROSPEKTIVA U ULCINJU

Retrospektivom izložbi od 2011. do 2024. godine u ulcinjskom Centru za kulturu u petak je obilježena “Neđelja arhiva”.

 

O radu Arhivskog odsjeka u Ulcinju govorili su direktor Državnog arhiva Crne Gore Danilo Mrvaljević i rukovoditeljka te institucije Snežana Nišavić.

 

“Čuvajući dokumente čuvamo identitet”, rekao je Mrvaljević napominjući da je Arhivski odsjek u Ulcinju jedan od najboljih u Crnoj Gori.

 

“Ovo je arhiv Ulcinja, naša zajednička institucija”, kazao je otvarajući ovaj događaj predsjednik Opštine Ulcinj Genci Nimanbegu i dodao da će lokalna samouprava uvijek podržati rad ove institucije.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA