U ulcinjskom Starom gradu, u prekrasnom ambijentu ispred monumentalne Kule Balšića, tokom prve tri sedmice avgusta i ove sezone će se, u organizaciji Kulturnog centra, održavati manifestacija „Ljetnja scena”.
Turisti, posjetioci i građani Ulcinja moći će svake večeri da prisustvuju interesantnim dramskim, muzičkim i književnim programima koje priređuju strani i domaći autori.
Već prve večeri Festivala, 1. avgusta, biće otvorena isložba umjetnika iz Skadra, dok će se u naredna tri dana održavati “Poetska kamilera”, koju organizuje Društvo umjetnika i intelektualaca “Art klub”.

Biciklistički maraton na Braču: I ULCINJANI MEĐU NAJBOLJIMA
Proteklog vikenda u Sutivanu, na otoku Braču u Hrvatskoj, održano je Šesto izdanje brdsko-biciklističkog maratona “Uvati Vitar“. Na ovom najvećem skupu biciklista na Jadranu učestvovalo je