U organizaciji Ambasade SAD u Podgorici danas je u hotelu “Mediteran” održan panel “Američko-albanske uspješne priče”.
Deset Amerikanaca albanskog porijekla, među kojima su bili i Ulcinjani Etrita Ibroči i Nik Markolja, kao i zamjenik američkog ambasadora u Crnoj Gori Biks Aliu, govorilo je o svojim iskustvima, životu i radu u toj zemlji.
Svi su oni naveli da se u SAD mora mnogo raditi, biti posvećen svom poslu, vjerovati u uspjeh, jer šanse se same od sebe nameću, dodajući da je i konkurencija ogromna.
Paneliste je u ime opštine Ulcinj pozdravio gradonačelnik Fatmir Đeka koji je rekao da “svi trebamo biti ponosni na uspjeh svojih sunarodnika u SAD, jer su oni naši ambasadori”. On je pozvao uspješne Albance u SAD da sada pomognu znanjem svom zavičaju i da tu investiraju svoj kapital.