Plaza “Mojito”: EKOLOSKA AKCIJA I ANKETA O RECIKLAZI

Mojito beach UlcinjNa kupalištu “Mojito” na Velikoj plaži je u ponedjeljak održana III ekološka akcija u kojoj smo sproveli “Anketu o važnosti reciklaže kao faktoru očuvanja životne okoline”.

U anketiranju je učestvovalo 30 posjetilaca naše plaže, različitog uzrasta, pola i profesije.

Anketa je pokazala da su učesnici upoznati sa pojmom deponija, smetlište, biorazgradivi i opasni otpad, kao i šta je to reciklaža, šta sve možemo reciklirati i koliko je to sve bitno za očuvanje životne sredine.

Takođe, veliki broj ispitanika se složio da bi rado odlagao otpad za reciklažu, ali da ne postoje osigurani uslovi za to.

Većina dijeli mišljenje da bi mediji, kao i ekološke NVO mogle da doprinesu boljem informisanju građana o skupljanju i recikliranju otpada.

Svi se slažu da je odlaganje otpada na Crnogorskom primoriju veliki problem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA