Radna grupa Ministarstva održivog razvoja i turizma za izradu Prijedloga novog Zakona o morskom dobru završila je svoj posao, nezvanično saznaje portal UL-info.
U okviru Radne grupe među ostalim pitanjima razmotrena je problematika granice morskog dobra, imovinsko-pravna pitanja morskog dobra, zaštita morskog dobra i korišćenje morskog dobra.
Još uvijek javnosti nije poznato da li ima ikakvih kvalitativnih promjena u predloženom pravnom aktu, čija je prva verzija gotovo u svim primorskim opštinama, a u Ulcinju posebno, jednoglasno odbačena. Kako se isticalo, Ulcinju se praktično izuzima iz ingerencija ogroman prostor i onemogućava ostvarivanje izvornih funkcija: da donosi prostorne i urbanističke planove, planove i programe razvoja, upravlja i raspolaže lokalnom imovinom i od nje ubira prihode, te da ta sredstva usmjerava u razvoj
Jedan od pet članova te radna grupe Ministrstva bio je Džaudet Cakuli, koji je kasnije postao i predsjednik Upravnog odbora Javnog preduzeća za upravljanje morskim dobrom.
Morsko dobro u Ulcinju zahvata 33 miliona metara kvadratnih ili 13 odsto opštinske teritorije.