Poslanici iz Ulcinja Genci Nimanbegu, Dritan Abazović i dr Ljiljana Đurašković održali su danas u Skupštini Crne Gore konferenciju za novinare na kojoj su govorili o „slučaju K1“. Oni su kazali da smatraju da u pomenutom procesu postoje elementi korupcije.
Poslanik Abazović je, kako prenosi Portal Analitika, apelovao na javnost da ne dozvoli spregu krupnog kapitala, korupcije i sudske vlasti u procesu koji Atlas grupa vodi protiv opštine Ulcinj. “Naša moralna obaveza je bila da apelujemo na javnost da Crna Gora ne dozvoli spregu krupnog kapitala, korupcije i sudske vlasti. Sudija Milica Popović odbacuje sve krunske argumete koje su moje kolege pominjale, a to je bilo da opština Ulcinj ne može biti odgovorna za nešto što je srušila država. Tvrdnje čelnika ‘Atlas grupe’ gdje oni već tvrde da će dobiti spor i predlažu da Vlada preuzme dug opštine, govori da su oni već dobro pripremili teren i da će dobiti spor, onako kako to često biva u Crnoj Gori, dilom između njih i predstavnika sudske vlasti”, rekao je on i poručio da će ukoliko dođe do toga imati adekvatan politički odgovor.Abazović je podsjetio da je opština Ulcinj u proteklih 200 dana nove vlasti isplatila 1,5 milion dugovanja. “Nismo mi jedini koji smo dužni, ne osporavamo dugovanja, ali smo jedini koji upadaju u blokade. Ovdje se radi o klasičnim opstrukcijama centralne vlasti i sudske vlasti kako bi se život u opštini Ulcinj učinio što težim za građane”, rekao je Abazović
Poslanik Nimanbegu istakao je da se traži 10,5 miliona od opštine Uljcinj za nešto za što opština nema odgovornost. “Postavlja se pitanje zašto nije tužena država – to je vjerovatno zato što su prošli rokovi pa se tuži opština. Mi kao poslanici sumnjamo u potencijalni konflikt interesa i uključenost pojedinaca u koruptivne radnje. Nije nam jasno kako može doći do registracije nekog društvenog preduzeća sa Kosova a da se legitimitet Kosova ospori na sudu Crne Gore. Milionski iznosi koji treba da se isplate ravni su dvogodišnjem budžetu opštine Ulcinj i donošenje negativne presude za opštinu bi značilo da bi mogli prestati sa radom”, poručio je Nimanbegu i istakao da će u tom slučaju doći do adekvatnog odgovora.Odgovarajući na pitanje da li može da navede imena umješanih u koruptivne radnje rekao je da apsolutno misli da postoje koruptivne radnje ali nije naveo imena.
“Jer je nevjerovatno da jedna društvena firma sa Kosova može da se registruje u Crnoj Gori. Da li ta lica imaju ime, sigurno imaju, ali mi nijesmo istražni organi da bi znali ko je i kako sve to radio i ako bude bilo potrebe mi ćemo se obratii insistucijama”, rekao je Nimanbegu.Ljiljana Đurašković je naglasila da je opština Ulcinj najsiromašnija opština na primorju da je standard građana nizak, a plate zaposlenih su najniže u Crnoj Gori. “Negativnom presudom opština bi došla do bankrotstva”, rekla je ona.