Predsjednik Vlade Crne Gore Dritan Abazović održao je u utorak sastanak kome su prisustvovali ministarka ekologije, prostornog planiranja i urbanizma Ana Novaković Đurović, ministar ekonomije i turizma Goran Đurović, državni sekretari Ministarstva finansija, Ministarstva ekonomije i turizma, dr Agron Ibrahimi i Armend Mila, predsjednik Opštine Ulcinj Omer Bajraktari, direktor JP Morsko dobro Mladen Mikijelj, predsjednik UO JP Morsko dobro Blažo Rađenović, direktor Agencije za investicije Mladen Grgić, a povodom nekadašnjeg hotela Jadran u Ulcinju, saopšteno je iz Vlade.
Sastanku je prisustvovao i predstavnik kompanije “Royal” kao zainteresovani investitor.
“Tokom sastanka identifikovani su administrativni problemi koji treba da se prevaziđu kako bi se u što skorijem periodu pristupilo zaključenju aneksa ugovora.
Premijer Abazović je istakao da su nakon današnjeg sastanka korak bliže realizaciji još jedne investicije koju građani Ulcinja i Crne Gore čekaju decenijama, kakav je luksuzni hotel “Jadran” koji bi imao kategorizaciju 5* sa svjetskim brendom i bio izgrađen pet godina od zaključenja ugovora”, dodaje se u saopštenju.