Sekretarijat za komunalni nadzor i inspekcijske poslove: Reagovanje na neistinite navode direktora Morskog dobra

Poštovani građani i građanke Crne Gore,

Sa velikim žaljenjem smo primorani da Vam se ovim putem obratimo, a u vezi netačnih i skandaloznih izjava direktora JPMD Mladena Mikijelja u emisiji Okvir na RTCG od dana 14.02.2025 godine koji se odnose na rad Sekretarijata za komunalni nadzor i inspekcijske poslove opštine Ulcinj u čijem sastavu su komunalna policija i komunalna inspekcija, kada je isti izjavio da je JPMD komunalnoj policiji-inspekciji poslalo 140 evidentiranih nepravilnosti a da komunalna policija i inspekcija nijesu odgovorili niti riješili jedan jedini slučaj u 2024 godini. Ne želeći da ulazimo u političku tematiku koja je bila predmet navedene emisije, dužni smo da radi tačnog informisanja građana reagujemo na izjavu direktora JPMD koja se isključivo odnosi na naše poslovanje iako smatramo da takva izjava plasirana na taj način nije vrijedna odgovora i da je ispod našeg nivoa da se uopšte bavimo njome.

Kao prvo želimo da kažemo da smo šokirani sa predmetnom izjavom budući da smo do sada sa kolegama iz JPMD imali uvijek korektnu saradnju i ovu izjavu uzimamo isključivo kao neodgovoran čin jednog pojedinca koji ne izražava stav svih naših kolega iz JPMD i koji nikako ne treba, niti može, da utiče na dobru saradnju koju smo imali sa radnicima Morskog dobra do dana današnjeg. O tome koliko istine ima u izjavi Mladena Mikijelja govori činjenica da ima manje od dva mjeseca od kako je završena jedna od najuspješnijih akcija ikada izvedenih u zoni morskog dobra u Ulcinju kada je zahvaljujući nadljudskim naporima naših službenika uklonjeno na desetine objekata (drvene kućiće, metalne konstrukcije, kamp prikolice itd…) sa Ade Bojane i samog ušća, a šta su pratili ne samo crnogorski već i regionalni mediji i za šta smo dobili pohvale sa svih strana. Takve akcije su izvedene više puta tokom prošle godine i uklonjeno je na desetine nelegalnih objekata iz zone morskog dobra u Ulcinju a šta su takođe mogli da prate svi građani putem medija, što dodatno demantuje gospodina Mikijelja. Naglašavamo da mi naš dio posla obavljamo u skladu sa zakonom i ponosni smo na činjenicu da uprkos desetine donjetih rješenja u prošloj godini nije izgubljen nijedan predmet pred drugostepenim organom nadležnog ministarstva, a o svim izvršnim rješenjima redovno obaviještavamo JPMD u čiju je nadležnost obezbjedjenje izvršenja, a zašto se  dio tih riešenja ne izvršava je pitanje za gospodina Mikijelja.

Nadalje želimo da informišemo javnost  da mi kao sekretarijat redovno dobijamo dopise i prijave koji se odnose na razne nepravilnosti u zoni morskog dobra i da je taj broj mnogo veći od onih 140 koje spominje gospodin Mikelj te da smo mi ti koji redovno reaguju i rješavaju te situacije a da pritom iako skoro uvijek u nedostatku uslova i potrebnog kadra nikada se nijesmo javno žalili već svoj posao dostojanstveno i profesionalo uradili u onim uslovima koje smo imali. Napominjemo da JPMD od Ulcinja ubira ogromne prihode a da pritom nijednom nije pozitivno odgovoreno na nijedan naš zahtjev za pomoć ili ulaganje koji smo imali prema JPMD a tu bi samo nabrojali: naš zahtjev da nam se pomogne u nabavci jednog terenskog vozila, izgradnja kancelarija na Adi Bojani koje bi omogućile bolje uslove našim službenicima i njihovo stalno prisustvo na Adi Bojani i Velikoj plaži, privezište za plovno vozilo koje bi služilo za kontrolu vodenim putem, angažovanje sezonaca koji bi nam pomogli u vršenju kontrole u zaleđu plaža radi sprečavanja stvaranja divljih deponija itd…

Osim kontrole u vezi nelegalne gradnje naši službenici su u zoni morskog dobra reagovali i procesuirali i slučajeve zauzimanja javne površine, prekomjerne buke, izvođenje muzike, nelegalnog kampovanja i mnogo toga ostalog što je iz naše nadležnosti, a želimo da podsjetimo cijelu javnost da su nadležnosti komunalne policije-inspekcije ogromne i da mi kontrolišemo cijelu teritoriju opštine Ulcinj a ne samo zonu morskog dobra, tako da je nemoguće da mi sami ispratimo svaki događaj pogotovo tokom ljetnje turisticke sezone, a takodje zelimo da istaknemo da JPMD ima i svoju službu kontrole koja isključivo kontroliše zonu morskog dobra i mogu mnogo bolje od nas da evidentiraju nepravilnosti jer ne moraju da se brinu o drugim dijelovima grada. Ako je istina da su evidentirane sve te nepravilnosti koje pominje gospodin Mikijelj pitamo se zašto isti nije preduzeo neke mjere ili raskinuo ugovor sa onim korisnicima koji se ne pridrzavaju normama i na taj način poslao jasnu poruku svim korisnicima zone morskog dobra, a i nama olakšao dio posla? Umjesto što pokušava da prebacivanjem krivice na nas sakrije svoje neuspjehe i loše odluke kojima se ovih dana protive stanovnici svih primorskih opština, gospodin Mikijelj bi trebao da se prvo informiše o stvarnom stanju na terenu jer se problemi ne rješavaju iz kancelarije i napadima na druge neistinitim izjavama već prisustvom na terenu i predanim radom za dobrobit svih građana. Svjedoci smo mnogih slučajeva kada smo od strane JPMD dobili dopise koji se odnose na nepravilnosti na kupalištima a koji su nama stigli u novembru mjesecu kada niti jedna jedina plaža ne radi i kada je inspekcijski nadzor besmislen, a u tim slučajevima mi za razliku od gospodina Mikijeljija nijesmo nikoga napali niti optuživali.

Takođe smatramo neprimjerenim i pozivanje na smjene u komunalnoj policiji bez ijednog valjanog razloga i želimo da poručimo gospodinu Mikijelju da u komunalnoj policiji ne rade partijski vojnici koje neko može da smijeni bez ijednog valjanog razloga već rade ljudi koji su svoje radno mjesto zaslužili na javnim konkursima i koji svoj posao rade časno i pošteno uz najveći profesionalizam, a svjesni toga da uvjek možemo još bolje. Na kraju ako je gospodin Mikijelj uvjeren da može ovaj posao da radi bolje i uspješnije nego mi pozivamo ga da u narednom periodu se prijavi na neki od javnih oglasa za rad u komunalnoj policiji-inspekciji u Ulcinju i tako na terenu dokaže svoje znanje i sposobnosti.

 

S poštovanjem,

Sekretarijat za komunalni nadzor i inspekcijske poslove opštine Ulcinj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA

Fidelity consulting: ULCINJ LUĐI OD VELJEG BRDA, MOŽDA OBEĆA I METRO DO BOJANE
Fidelity consulting: ULCINJ LUĐI OD VELJEG BRDA, MOŽDA OBEĆA I METRO DO BOJANE

Desilo se i to: imamo luđe obećanje od Veljeg brda i 20.000 stanova u PG. Ovog puta, premijer nam je obećao da će se u Ulcinj investirati 20-30 milijardi eura u narednih 10 godina. Pazite ovo: za 20 godina

CZIP: UGROŽEN EKOLOŠKI I EKONOMSKI ASPEKT SOLANE
CZIP: UGROŽEN EKOLOŠKI I EKONOMSKI ASPEKT SOLANE

Odgovor ministara ekologije, gospodina Damjana Ćulafića na pitanja o Ulcinjskoj solani tokom jučerašnjeg gostovanja u jutarnjem programu, izaziva ozbiljnu zabrinutost za budućnost ovog zaštićenog područja.

Harasani: Ulcinj nije na prodaju! Ne damo budućnost našeg grada u ruke jednog čovjeka!
Harasani: Ulcinj nije na prodaju! Ne damo budućnost našeg grada u ruke jednog čovjeka!

Izjava za javnost visokog funkcionera GP URA Ilira Harasanija.   Ulcinj je grad sa dugom istorijom, bogatom tradicijom i neprocjenjivim prirodnim ljepotama, a Velika plaža je jedno od njegovih najvrjednijih

Spajić: ALABAR TRAŽI TURISTIČKI KOMPLEKS, RAZMATRAJU SE RAZNI MODUSI
Spajić: ALABAR TRAŽI TURISTIČKI KOMPLEKS, RAZMATRAJU SE RAZNI MODUSI

Nakonsjednice Vlade premijer Milojko Spajić je održao konferenciju za novinare na kojoj je govorio i o projektima svog kabineta vezanim za Ulcinj. “Upoznali smo se sa investitorom. On traži turistički

Nimanbegu: MEGAPROJEKAT U ULCINJU JE ZA NAS NEPRIHVATLJIV
Nimanbegu: MEGAPROJEKAT U ULCINJU JE ZA NAS NEPRIHVATLJIV

Predsjednik Skupštine opštine Ulcinj Genci Nimanbegu rekao je da Ulcinj nije danas u svojoj Skupštini podržao megaprojekat za Veliku plažu. “Postavili smo jasne uslove kakvi su nama investitori prihvatljivi