Poslanik Građanskog pokreta URA, Dritan Abazović, boraviće narednih dana u Briselu na elitnom programu TILN (Transatlantic Iniciative Leders Network, Inicijativa transatlanske mreže lidera) koju za 20 lidera iz Evrope i SAD oraganizuje “German Marshal Fond” iz Vašingtona.
Tokom programa koji ima za cilj usklađivanje politika SAD i Evrope, učesnici će, između ostalog, imati razgovore sa evropskim parlamentarcima, kao i sa šefom Programa za edukaciju u Bijeloj kući.
Teme koje će biti na dnevnom redu tokom programa vezana su, pored ostalog, za bezbjednost u globalnom društvu i mogućnostima uvezivanja globalnih politika. Naročitu pažnju učesnika konferencije izazivaju politička kretanja na relaciji Zapad-Rusija, kao i dešavanja na Bliskom Istoku.
Krajem nedjelje njih 20-tak će se pridružiti Briselskom forumu koji počinje u petak.