U glavnom gradu Republike Irske, Dablinu, u ponedjeljak i utorak se održava sastanak predsjedavajućih odbora za evropske poslove državnih parlamenata. Kako je saopšteno iz Skupštine Crne Gore, na ovom skupu učestvuju predstavnici država članica evropske porodice naroda (COSAC).
Na skupu u Dablinu učesvuje parlamentarna delegacija koju čine predsjednik Odbora za evropske integracije Slaven Radunović i članovi tog skupštinskog tijela Dritan Abazović i Jovan Martinović, navedeno je iz Skupštine.
Irska trenutno predsjedava EU.

Dr Sava Petković: Smjernice za očuvanje i zaštitu Velike plaže
U posljednje vrijeme su gotovo sve relevantne crnogorske institucije i mediji, puni informacija o dolasku Eagle Hills-a u Crnu Goru i najavi ogromnih investcija u razvoj turizma u Ulcinju. Mada se o samom