“Slucaj Porodiliste”: DOSAO MINISTAR, SPREMA SE PETICIJA

 

maternitetiNakon što je odluka Ministarstva zdravlja Crne Gore o pretvaranju ulcinjskog Porodilišta u stacionar naišla na oštre reakcije ulcinjske javnosti, ministar dr Budimir Šegrt je u utorak boravio u ovom gradu, saznaje Portal Ul-info.

On je u razgovoru sa čelnicima Doma zdravlja i Opštine kazao da neće biti promjena u dosadašnjem radu Porodilišta. Dodao je da treba izvidjeti mogućnost da se napravi operaciona sala i Odjeljenje transfuzije kako bi se poboljšala sigurnost i kvalitet rada te institucije.

Istovremeno se u Ulcinju preko društvenih mreža najavljuje potpisivanje peticije zbog odluke Ministarstva, a razmatraju se i drugi oblici iskazivanja nezadovoljstva.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA