Predsjednik Sindikata Solane Marko Miranović izjavio je da su radnici sve kvarove koji su posljednjih sedmica planski izazvani prijavili policiji i da sada čekaju izvještaj o istrazi. „Jedno je jasno: do kvarova na elektroinstalacijama i na trafostanicama nije došlo tek tako. To je nasilno urađeno i sa planom kako bi se radnici uplašili i odustali od namjere da uzmu u zakup ovo preduzeće“, rekao je on Dnevnim novinama.
Miranović je, međutim, dodao da se to neće desiti. „Naš cilj je jači i istrajaćemo u našoj namjeri da Solana radi i proizvodi so, a preostali radnici sačuvaju radna mjesta“, kazao je on.







