Na današnjem sastanku Sindikalne organizacije u Solani, odlučeno je da ona formira privredni subjekt. „Odmah ćemo pristupiti svim potezima da osnujemo preduzeće kako bi smo, kao jedini učesnici na javnom oglasu, preuzeli upravljanje Solanom,“, rekao je Portalu Ul-info predsjednik ove radničke asocijacije Marko Miranović.
On je dodao da će istovremeno teći pregovori o tom poslu sa stečajnim upravnikom i stečajnim vijećem.
Za ove poteze Sindikat je dobio podršku od opštinskih čelnika u Ulcinju koji su naglasili da je u najdubljem interesu ove zajednice da Solana radi i proizvodi so.







