Turistička Organizacija Ulcinj nastavlja sa promocijom turističke ponude za ovu sezonu u zemljama regiona, a po prvi put u Ljubljani u okviru Road Show kampanje koju organizuje NTO CG u saradnji sa lokalnim organizacijama Podgorice, Budve i Bara.
Promocija se održala u lokalu AS koji je u vlasništvu g.Raspopovića koji je rodom iz Crne Gore i koji je organizovao čitavu promociju. Svim posjetiocima je ponuđen raznovrstan propagandni materijal, a najviše je bilo interesovanja za cijene smještaja i organizovanje zabavnih manifestacija tokom turističke sezone. Pored propagandnog materijala svi prisutni su bili u mogućnosti da probaju i tradicionalne specijalitete i vina iz Crne Gore. Štand je posjetio i ambasador Crne Gore u Sloveniji njegova ekselencija dr Miomir Mugoša i konzul Kovačević koji su zajedno sa našim predstavnicima dali razne intervjue medijima i turističkim agencijama iz Slovenije koji su takođe bili naši gosti.
Turistička Organizacija Ulcinj je takođe promovisala niz manifestacija koji će se održati ove godine u našem gradu počevši od velikog muzičkog događaja koji se po treći put organizuje u Ulcinju, a radi se o Southern Soul festivalu koji se održava od 25 do 28. Juna, kada očekujemo i veliki broj turista iz čitave Evrope.
Slovenci su nekada bili redovni gosti naše Rivijere. Oni su prvi turisti koji su otvorili svoje privatne plaže u Ulcinju za Wind i Kite Surf koji je jako popularan u Ulcinju zbog povoljnog vjetra i prostrane Velike plaže.
Stručna služba TO Ulcinj








