Skupštine opštine Ulcinj usvojila je Odluku o osnivanju preduzeća „DOO Gradski prevoz“, koje će upravljati budućim sistemom javnog gradskog i prigradskog prevoza, saopšteno je iz lokalnog parlamenta.
Kako se navodi, planirano je da novo preduzeće obezbijedi redovne linije između gradskih i prigradskih naselja, uz savremeniji i efikasniji pristup saobraćaju.
Poseban fokus biće stavljen na:
- pouzdanu uslugu prevoza
- transparentno i odgovorno upravljanje
- veću povezanost ključnih lokacija
- održivu i ekološki odgovornu mobilnost.
Novo preduzeće imaće zadatak da unaprijedi mobilnost građana i turista kroz funkcionalniji, dostupniji i savremen sistem javnog prevoza, kao dio šire strategije razvoja infrastrukture i unapređenja kvaliteta života u opštini, poručuju iz lokalne samouprave.







