Usvojena odluka: ULCINJ DOBIJA PREDUZEĆE ZA GRADSKI I PRIGRADSKI PREVOZ

Skupštine opštine Ulcinj usvojila je Odluku o osnivanju preduzeća „DOO Gradski prevoz“, koje će upravljati budućim sistemom javnog gradskog i prigradskog prevoza, saopšteno je iz lokalnog parlamenta.

Kako se navodi, planirano je da novo preduzeće obezbijedi redovne linije između gradskih i prigradskih naselja, uz savremeniji i efikasniji pristup saobraćaju.

Poseban fokus biće stavljen na:

  • pouzdanu uslugu prevoza
  • transparentno i odgovorno upravljanje
  • veću povezanost ključnih lokacija
  • održivu i ekološki odgovornu mobilnost.

Novo preduzeće imaće zadatak da unaprijedi mobilnost građana i turista kroz funkcionalniji, dostupniji i savremen sistem javnog prevoza, kao dio šire strategije razvoja infrastrukture i unapređenja kvaliteta života u opštini, poručuju iz lokalne samouprave.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Direktorka Vujošević: ZAVRŠEN POJAČAN NADZOR, ODLIČNA SARADNJA SA OPŠTINOM

Đerić: MANJE SIVE EKONOMIJE U ULCINJU, NEMA SELEKTIVNOSTI U NAŠEM RADU

TV CG, Naši u svijetu: HEROJI NJUJORKA IZ ULCINJA