Predstavnici koaliciji „Albanci odlučno“ neće ulaziti u postizborni savez sa DPS-om ukoliko ne dobiju najmanje dva mjesta u Vladi i funkciju potpredsjednika Skupštine Crne Gore, pišu „Vijesti“.
Sagovornik tog lista rekao je da oni u Vladi traže mjesto vicepremijera i ministra za ljudska i manjinska prava ili ministra turizma.
„To je linija ispod koje nećemo ići, po cijenu da ne budemo dio vladajuće koalicije“, kazao je on napominjući da bi savez sa DPS-om bez mjesta u izvršnoj vlasti „bio ravan političkom samoubistvu“.







