Ovog vikenda je odigravanjem 21.kola Prve ženske Sbbet rukometne lige zavšeno takmičenje u sezoni 2024/2025. Naš klub je pobjedom u Tivtu nad domaćinom ŽRK Tivat rezultatom 34:31 obezbjedio opstanak u najelitnijem takmičenju.
Iako je pred početak trećeg kruga takmičenja imao samo 3 boda u posljednjem krugu od 7 utakmica pobjedom u 3 utakmice protiv Rudara, Mornara u pretposljednjem i Tivta u posljednjem kolu osvojio ukupno 9 bodova i pretekao komšije iz Bara, Mornar 7, i zauzeo pretposljednje mjesto koje obezbjeđuje takmičenje i naredne sezone u Prvoj ženskoj Sbbet rukometnoj ligi.
Predvođene mladim, energičnim trenerom Llazorja Rifatom mlade igračice uspjele su vrhunskim zalaganjem i elanom na terenu da pokažu da im je mjesto u elitnom rangu takmičenja.
U sastavu posljednje utakmice bile su: Pajović Ksenija (13 odbrana), Piperović Mia (2 gola), Nišavić Aleksandra (9), Markašević Fiorentina (4), Marlukić Monika, Adžagić Hena, Škrelja Sara (5), Vukčević Tijana (8), Hodžić Nejla (6), Dragaj Melisa, Gojković Anđela, Hota Helena i Divanović Hana.
I naredne sezone u sali OŠ Maršal Tito igraće se ženske prvoligaške utakmice, nadamo se pred još većim brojem gledalaca.
(Šipić Igor)







